środa, 1 lutego 2023

Fete de la Sainte Devote 2023

26 stycznia księżna Charlene, książę Jacques, księżniczka Gabriella i Melanie-Antoinette de Massy uczestniczyli w pierwszym dniu obchodów ku czci św. Dewoty - patronki Monako. Wieczorem, w kościele św. Dewoty odbyła się msza, której przewodniczył Arcybiskup Monako Dominique-Marie David. Po jej zakończeniu, księżna wraz z dziećmi podeszła do zgromadzonych pod kościołem mieszkańców, a następnie udała się do portu, gdzie zacumowała łódź, która po krótkiej ceremonii została podpalona. Ostatnim punktem wieczoru był ośmiominutowy pokaz dronów.
Nagrany materiał z 26 stycznia obejrzycie TUTAJ

Następnego dnia, 27 stycznia, księżna i pani de Massy wzięły udział we mszy pontyfikalnej, której przewodniczył kardynał Jean-Marc Aveline, arcybiskup Marsylii. Po zakończonym nabożeństwie, po ulicach Monako przeszła procesja, niosąca szczątki św. Dewoty. 
Tradycyjnie, rodzina książęca obejrzała procesję z okna Pałacu Książęcego. Tym razem do Charlene i dzieci dołączył książę Albert, który nie mógł uczestniczyć we wcześniejszych obchodach ze względu na pozytywny test na obecność koronawirusa. 
Zdjęcia: Palais Princier de Monaco

1 komentarz:

  1. Charlene dobrze już wygląda, cieszę się. Uroczystości świętej Dewoty są bardzo malownicze, fajnie byłoby je kiedyś zobaczyć na żywo.

    alessandra

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.