poniedziałek, 3 października 2022

Konferencja prasowa w Pałacu, spotkanie z ambasadorem USA+ więcej

28 września rodzina książęca, tj. książę Albert, księżna Charlene, księżna Caroline, księżniczka Stephanie, Louis i Marie Ducruet oraz Camille Gottlieb wzięli pojawili się na konferencji prasowej, inaugurującej obchody z okazji 100. rocznicy urodzin księcia Rainiera III. Z tej okazji honorowy przewodniczący i przewodnicząca komitetu, czyli książę Albert i księżniczka Stephanie, zaprezentowali logo uroczystości, które rozpoczną się 31 maja 2023 roku. W komitecie organizacyjnym zasiadają wszystkie dzieci i wnuki księcia (z wyjątkiem dzieci księcia Alberta).

Rok 2023 będzie rokiem świętowania pamięci księcia Rainiera III, ukazywania młodym pokoleniom jego dzieła i ukazaniu sylwetki człowieka, który poświęcił życie służbie Księstwu.Tego samego dnia, książę Albert spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej.


29 września księżna Charlene i książę Albert II przyjęli w Pałacu Książęcym Panią Denise Campbell Bauer - nowego Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnika Stanów Zjednoczonych w Republice Francji i w Księstwie Monako. Pani Bauer wręczyła księciu listy uwierzytelniające. 

Denise Campbell Bauer jest doświadczonym dyplomatą, członkiem zarządu organizacji non-profit, prawnikiem głosu kobiet w polityce. Od sierpnia 2013 r. do stycznia 2017 r. zajmowała stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Królestwie Belgii. 


30 września księżna Caroline, jako honorowa przewodnicząca Związku Kobiet Monako, wzięła udział w inauguracji wystawy, zatytułowanej Les Femmes squattent l'Environnement
1 października księżna Charlene pojawiła się na pokazie Akris w Paryżu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.