niedziela, 11 września 2022

Królowa Elizabeth II nie żyje - kondolencje z Monako

W czwartek, 8 września 2022 r., dotarła do nas bardzo smutna informacja. W wieku 96 lat zmarła królowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej - Elizabeth II.

Wielu monarchów przesłało Brytyjskiej Rodzinie Królewskiej kondolencje. Wśród nich znaleźli się również książę Albert II i księżna Charlene.


Wasza Królewska Mość
ja i moja Rodzina z wielkim smutkiem przyjęła informację o odejściu twojej ukochanej matki, Jej Królewskiej Mości Królowej Elizabeth II.
Pozwól mi, w czasie tego wielkiego smutku, przekazać tobie, członkom Rodziny Królewskiej i mieszkańcom Zjednoczonego Królestwa oraz Wspólnoty, moje najserdeczniejsze i najszczersze kondolencje z powodu waszej straty.
Niezachwiane zaangażowanie Jej Królewskiej Mości i poświęcenie obowiązkom w czasie jej panowania zawsze było niezwykle inspirujące. Zostanie na długo zapamiętane i podziwiane. Reprezentowała prawdziwą jedność i godność Zjednoczonego Królestwa przez siedem ostatnich dekad. 
W imieniu mojej rodziny i mieszkańców Monako, ze szczerego serca przesyłamy wam nasze  modlitwy.

- Albert, Książę Monako

Diamond Jubilee Lunch, 2012

Diamond Jubilee Lunch, 2012

Jestem głęboko zasmucona wiadomością o śmierci Jej Królewskiej Mości Królowej Elizabeth II - prawdziwie wspaniałej damy, której służba i poświęcenie zostały uhonorowane na całym świecie w ciągu ostatnich siedemdziesięciu lat. Dziś myślami jestem z jej rodziną, dziećmi, wnukami, prawnukami i narodem Brytyjskim.

- Księżna Charlene


Dziś para książęca wzięła udział we mszy upamiętniającej królową Elizabeth II. Nabożeństwo odbyło się w Kościele Anglikańskim w Monako. Po jego zakończeniu, książę Albert II wpisał się do księgi kondolencyjnej.
Do dnia pogrzebu królowej, tj. 19 września, flaga książęca będzie opuszczona do połowy masztu. To samo dotyczyć ma flag archidiecezji, rządu, Ratusza i Rady Narodowej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.