niedziela, 31 lipca 2022

Nowy wywiad z Beatrice Borromeo

18 lipca na stronie Lily & Klaus pojawił się wywiad z Beatrice Borromeo. Pytania skupiają się na dzieciach, ponieważ jest to blog poświęcony tej tematyce. Zapraszam do dalszej części.

https://lilyandklaus.com/

Cześć Bea, opowiedz nam o swoim nowym projekcie. Kiedy publiczność będzie mogła go zobaczyć?
W końcu pracuję nad projektem, z którego jestem bardzo dumna. To historia, którą śledzę od wielu lat. Jak na razie jestem zadowolona z tego, do czego to zmierza. Obecnie jesteśmy na etapie edycji. Po raz pierwszy reżyseruję duży film dokumentalny i współprodukuję go, więc wyzwanie jest duże, ale też bardzo ekscytujące. Film powinien zostać wyemitowany na początku 2023 roku.

Wiemy, że pracujesz w domu. Jak sobie z tym radzisz? Biorąc pod uwagę to, że masz dwoje małych dzieci.
Starałam się pracować jak najwięcej kiedy dzieci były w szkole. Mam też szczęście, ponieważ ich ojciec ma mnóstwo zajęć, ale muszę przyznać, że większością z nich zajmuje się po zaśnięciu dzieci tak, by spędzać z nimi jak najwięcej czasu.

Jakie są twoje plany na lato? Jak sprawić, by dzieci były czymś zajęte?
Będę pracować co najmniej do końca lipca i wtedy, zgodnie z planem filmu, zobaczę kiedy uda mi się wziąć urlop. Nie mogę się doczekać wyjazdu nad morze z moimi dziećmi. Uwielbiam letnią rutynę z nimi: pływamy, wędrujemy, zwiedzamy, bawimy się... ale chłopcy bardzo lubią też czytać książki (to pomaga w tych najgorętszych godzinach). 

Jakie niezbędne artykuły dla dzieci pakujesz na plażę?
Krem przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne, butelki z wodą, czapki, zabawki, maski do nurkowania...

Jesteś niesamowitą organizatorką przyjęć dla dzieci. Czy możesz podzielić się z nami swoimi sztuczkami?
Mój mąż jest mózgiem każdej imprezy, ponieważ uwielbia imprezy dla dzieci. Naszym najbardziej udanym pomysłem było wynajęcie dmuchanego zamku. Nie mogliśmy wyciągnąć z niego dzieci! Przygotowujemy też ładnie wyglądające soki, włączamy muzykę, a czasem nawet organizujemy kostiumy superbohaterów dla wszystkich małych gości. 

Twoi chłopcy są bardzo aktywni i często spędzają czas na zewnątrz. Jakie są twoje sztuczki, by chronić ich przed słońcem?
Jestem bardzo ostrożna jeśli chodzi o ich zdrowie, dlatego latem nigdy nie wypuszczam ich na zewnątrz bez nałożenia kremu z filtrem przynajmniej pół godziny przed wyjściem na słońce. Mają też czapki i koszulki do pływania anty UV. Piją dużo soków i wody, a my staramy się nie wychodzić na dwór w najgorętszych godzinach w ciągu dnia. 

Czy możesz udostępnić nam jeden ze swoich przepisów kulinarnych, przyjazny dzieciom?
Moje dzieci bardzo lubią zupy, a zwłaszcza zupę z krokodyla. Wszyscy w domu ją uwielbiają! Aby ją przygotować należy: (1) lekko podsmażyć cebulę z odrobiną naszej domowej oliwy z oliwek, (2) dodać jeden duży posiekany ziemniak, następnie kilka posiekanych cukinii i innych warzyw, które lubisz (my uwielbiamy por), (3) powoli wlać bulion, (4) dodać kilka listków bazylii i mięty, (5) po około 15-20 minutach gotowania wszystko zmiksować, (6) na koniec dodać odrobinę śmietany i podawać z grzankami przygotowanymi w piekarniku.

Jaka jest ulubiona książka twoich dzieci?
Nadal bardzo lubią książki o superbohaterach, ale ostatnio kochają również wszystko, co dotyczy nauki. W tej chwili, ich ulubioną jest książka o Układzie Słonecznym.

https://lilyandklaus.com/

2 komentarze:

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.