poniedziałek, 4 lipca 2022

Dzień Bezpieczeństwa Wodnego+więcej

30 czerwca 2022 księżna Charlene przybyła na plażę Larvotto w Monako, by wziąć udział w Dniu Bezpieczeństwa Wodnego, organizowanego przez jej Fundację. W warsztatach uczestniczyło 40. dzieci z klas szóstych Kolegium Karola III i Instytutu Francois D'Assise - Nicolas Bare. 

newsmyroyals.com
newsmyroyals.com


newsmyroyals.com

18 czerwca księżna Caroline odwiedziła wystawę fotograficzną "Newton, Riviera", wyeksponowaną w Nowym Muzeum Narodowym w Monako. Wystawa przedstawia czterdzieści lat pracy Helmuta Newtona - australijskiego fotografa, niemieckiego pochodzenia.

newsmyroyals.com


newsmyroyals.com

29 czerwca w monakijskim ratuszu miała miejsce ceremonia wręczenia nagród Szkoły Sztuk Wizualnych Miasta Monako. Wyróżnienia wręczyła księżna Caroline.

newsmyroyals.com

W dniach 1-2 lipca, księżna Caroline, książę Albert, Charlotte Casiraghi, Dimitri Rassam, księżniczka Alexandra, Ben-Sylvester Strautman (chłopak Alexandry) gościli podczas Longines Pro-Am Cup 2022 w Monte Carlo. Charlotte, jako ambasadorka zawodów, księżna Caroline i książę Albert wręczyli nagrody zwycięzcom.

1 lipca książę Albert i Charlotte Casriaghi uczestniczyli w obchodach 120. rocznicy powołania Dyrekcji Bezpieczeństwa Publicznego Monako, która miały miejsce w Muzeum Oceanograficznym w Monako.
28 czerwca, w ramach United Nations Ocean Conference (Lizbona, 27 czerwca - 1 lipca), książę Albert II wraz z Muzeum Oceanograficznym w Monako zorganizowali konferencję dedykowaną Oceanowi Arktycznemu. Pod przewodnictwem księcia, naukowcy, eksperci, artyści i filmowcy dyskutowali na temat znaczenia oceanów, zmianach klimatu i potrzebie popularyzacji wiedzy na ten temat.

Księcia nie zabrakło również na wspomnianym szczycie w Lizbonie.


24 czerwca, w Katedrze w Monako, miał miejsce pogrzeb Thierry'ego Perarda - strażaka, który zginął podczas służby, gasząc pożar w jednym z budynków położonych w Monako. Książę Albert złożył rodzinie kondolencje i wyraził życzenie, by dzień pogrzebu był dniem żałoby narodowej. W związku z tym, że tego dnia książę przebywał w Norwegii, rodzinę książęcą na uroczystym pożegnaniu reprezentowała księżna Caroline. 
*
Zapraszam do poprzednich postów, poświęconych  wizycie rodziny książęcej w Norwegii oraz rocznicy ślubu Alberta i Charlene.

2 komentarze:

  1. What a fun red jumpsuit for Char to meet the children wearing! And she matched the children, too!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję, za tyle ciekawych informacji i wiele zdjęć. Księżna Charlene w czerwieni prezentuje się pięknie.

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.