sobota, 4 grudnia 2021

Otwarcie Wioski Bożonarodzeniowej w Monako

Wczoraj, 3 grudnia, rodzina książęca uroczyście otworzyła Wioskę Bożonarodzeniową, położoną na molo Alberta I w Monako. Tegoroczny temat przewodni brzmi Święta w Kanadzie. W inauguracji wzięli udział: książę Albert II, książę Jacques, księżniczka Gabriella, księżna Caroline, Pierre Casiraghi i Beatrice Borromeo z synami: Stefano i Francesco, a także bratowa księżnej Charlene - Roisin - z córkami: Kaią Rose i Bodhi.

newsmyroyals.com
Rodzina została powitana występem La Paladienne de Monaco. Panie otrzymały bukiety kwiatów. Najmłodsi dostali duże torby z prezentami.

Palais Princier de Monaco

newsmyroyals.com

newsmyroyals.com

Palais Princier de Monaco

Wioska została zorganizowana przez Ratusz w Monako. Jej trasa jest malowana przez las prawdziwych drzew różnej wielkości i trzydzieści siedem domków, reprezentujących kanadyjskie prowincje. W tym roku wydarzenie zorganizowano na znacznie mniejszą skalę niż zazwyczaj, ale jest to zrozumiałe. 

hola.com

newsmyroyals.com

newsmyroyals.com

newsmyroyals.com

newsmyroyals.com

newsmyroyals.com

Wśród atrakcji znajdują się: karuzele, diabelski młyn, śnieżne zjeżdżalnie, lodowisko i wiele innych... Wioska Bożonarodzeniowa będzie otwarta do 2 stycznia 2022. Wstęp jest wolny, należy jednak pamiętać o przestrzeganiu przepisów sanitarnych, m.in. o noszeniu maseczek, które w Monako są obligatoryjne zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. 

newsmyroyals.com

Od lewej: Stefano, Bodhi, Jacques, Kaia, Gabriella, Francesco

Palais Princier de Monaco

1 komentarz:

  1. The kids all look adorable! Are mini skirts making a comeback? Beatrice certainly has the legs for mini skirts and the black tights helped make it appropriate for the season. The green plaid was festive, too! It is nice they include Charlene's family, too.

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.