wtorek, 30 listopada 2021

Rocznica podpisania Międzynarodowej Konwencji Praw Dziecka + więcej

29 listopada przypadała trzydziesta druga rocznica podpisania Międzynarodowej Konwencji Praw Dziecka. Z tej okazji w Forum Grimaldich w Monako, pod patronatem księcia Alberta, zorganizowano uroczyste obchody tego ważnego wydarzenia. Nie mogło na nich zabraknąć oczywiście księcia, któremu towarzyszyła księżna Caroline oraz księżniczka Gabriella i książę Jacques.Za organizację wydarzenia odpowiedzialna była Isabelle Bonnal - Komisarz Generalny ds. edukacji narodowej, która współpracowała z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Przewodniczącym Rady Narodowej. Jednym z punktów programu było obejrzenie filmu dokumentalnego GOGO, w reżyserii Pascala Plissona. Produkcja opowiada historię najstarszej na świecie uczennicy szkoły podstawowej. Priscilla Sitieni (Gogo), pochodząca z Kenii, rozpoczęła edukację w wieku 94 lat. Film podkreśla nierówności w dostępie do edukacji, zwłaszcza wśród dziewcząt, w niektórych krajach ich ksztalcenie nadal jest wielkim wyzwaniem.

https://www.instagram.com/jcvinaj/
https://www.instagram.com/hello_monaco/


Wcześniej tego dnia, książę uroczyście zainaugurował Forum Morskich Obszarów Chronionych. Konferencja potrwa do 1 grudnia, ma miejsce w Muzeum Oceanograficznym w Monako. Ponad 250 specjalistów, zaangażowanych w ochronę środowiska morskiego spotka się w Księstwie, gdzie odbędą się dyskusje i opracowywanie wspólnego programu prac na rzecz poprawy ochrony Morza Śródziemnego do 2030 roku.

https://www.instagram.com/fondationprincealbert2/

https://www.instagram.com/fondationprincealbert2/

***
28 listopada Albert, Gabriella i Jacques spotkali się z Monegaską Federacją Gimnastyczną. 

https://www.instagram.com/fmgymnastique/

Tego samego dnia książę spotkał się z dwiema drużynami rugby: Monaco Umusa i Monaco Impi.

https://www.instagram.com/monaco.rugby/
 
***
1 grudnia Biblioteka Irlandzka im. Księżnej Grace w Monako otworzy wystawę prezentującą fotografie z podróży księcia Alberta II, księcia Jacques'a i księżniczki Gabrielli do Irlandii. Rodzina odwiedziła Dublin we wrześniu tego roku. Więcej: tutaj

Palais Princier de Monaco
***

W zeszłym tygodniu książę Albert wygłosił przemówienie na konferencji poświęconej ochronie oceanów, zorganizowanej na paryskiej Sorbonie.


W dniach 25-27 listopada, w Forum Grimaldich, miała miejsce konferencja MKOI na temat zapobiegania chorobom i urazom w sporcie. 

Monaco Info

***
27-28 listopada - książę pojawił się na rozpoczęciu wyścigów wioślarskich - Wyzwanie Księcia Alberta II.

https://www.instagram.com/cpa2.rowing/

***
28 listopada książę Albert i księżniczka Stephanie obserwowali wyścigi rowerowe Monaco BeKing 2021. W zawodach udział wzięła m.in. drużyna z Fundacji Fight Aids Monaco, której przewodniczącą jest księżniczka. Wydarzenie miało na celu zebranie funduszy dla Fundacji księżnej Charlene.

Monaco Info
 
Newsmyroyals

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.