poniedziałek, 18 października 2021

Caroline i Charlotte wręczyły nagrody+więcej

12 października księżna Caroline i Charlotte Casiraghi wręczyły nagrody Fundacji Księcia Pierre'a. Uroczystość odbyła się w Operze w Monako. Poprowadził ją pisarz, dziennikarz i producent France Musique - Arnaud Merlin. 
Fundacja Księcia Pierre'a została założona 17 lutego 1966 przez księcia Rainiera III, w hołdzie dla jego ojca, księcia Pierre'a - wielkiego mecenasa literatury i sztuki. Celem Fundacji jest promocja sztuki współczesnej. Obecnie przewodniczy jej księżna Caroline.

newmyroyals.com


newmyroyals.com


newmyroyals.com


newmyroyals.com


13 października księżna Caroline i książę Albert zorganizowali przyjęcie w Pałacu Książęcym, na które zaprosili uczestników sympozjum zorganizowanego przez Uniwersytet Villanova w Bibliotece Irlandzkiej Księżnej Grace. Jednym z gości była ich kuzynka  Susan Kelly von Medicus. Biblioteka regularnie organizuje wydarzenia kulturalne z irlandzkimi pisarzami, naukowcami, osobistościami, i muzykami. 

newmyroyals.com

Tego samego dnia książę Albert pojawił się na premierze 90-minutowego filmu dokumentalnego Alick and Albert, która miała miejsce na Festiwalu Antypodów w Saint-Tropez. 


16 października Caroline i Albert pojawili się na 52. edycji Międzynarodowej Wystawy Kwiatów, organizowanej przez Monaco Garden Club. Od 1958 roku klub organizuje konkursy bukietów, w których bierze udział 100-150 uczestników z różnych państw. 
W tym roku w konkursie rywalizowało około 50 osób. Tematem zadania było utworzenie kompozycji kwiatowej nawiązującej do sztuki kulinarnej na świecie. 

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

17 października książę i księżna odwiedzili wystawę Peaceful Conquests, Extensions at Sea in Monaco, zorganizowaną przez Dyrekcję ds. Kultury Monako, w Muzeum "Salle d'Exposition du Quai Antoine Ier" w Monako. Wystawę można oglądać do 2 stycznia 2022, jest poświęcona historii Księstwa. 

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Pierre Casiraghi został nowym ambasadorem Diora, a konkretniej linii Dior Men, Tailoring, wymyślonej przez Kim Jones - dyrektorkę artystyczną kolekcji męskiej. Jakiś czas temu Beatrice została ambasadorką damskiej linii Dior.  

pointdevue.fr

pointdevue.fr

Jakiś czas temu księżna Charlene udzieliła krótkiego wywiadu, w którym powiedziała, że czuje się już znacznie lepiej i nie może doczekać się powrotu do Monako. Księżna zapowiedziała już, że ma zamiar kontynuować swój udział w misjach zapobiegających szerzeniu kłusownictwa: "Jestem zdeterminowana, by wrócić do KwaZulu-Natal i kontynuować pracę, którą postanowiłam wykonać. Ratujmy życia nosorożców, ich gatunek jest na skraju wyginięcia. Nie mogę spokojnie usiąść i pozwolić, by tak się stało."   

2 komentarze:

  1. Caroline pod nieobecność Charlene niejako wróciła do roli Pierwszej Damy Monako, którą pełniła przez tyle lat, towarzysząc bratu.
    Podziwiam determinację Charlene. Mam nadzieję, że wkrótce usłyszmy, że jest już z powrotem w domu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Brawa dla Charlene za kontynuację misji na rzecz nosorożców! Szkoda, że tabloidy tak chętnie o tym nie piszą...

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.