piątek, 24 września 2021

Monte Carlo Gala for Planetary Health 2021 + nowa rola księżnej Charlene

Wczoraj, 23 września 2021 roku, o godzinie 20:30 rozpoczęła się długo wyczekiwana Monte Carlo Gala for Planetary Health. Przewodniczył jej książę Albert. U jego boku pojawiła się księżna Caroline, a także Andrea Casiraghi, Pauline Ducruet z chłopakiem Maxime Giaccardim oraz Gareth Wittstock z żoną Roisin Wittstock. Gościem honorowym była Sharon Stone - aktorka i filantropka - która podczas wczorajszego wieczoru została uhonorowana za zaangażowanie humanitarne.Tegoroczna edycja była wyjątkowa, ponieważ oprócz piątek edycji Gali świętowano również 15. rocznicę istnienia Fundacji Księcia Alberta II. Fundusze zebrane podczas wczorajszego wieczoru trafiły na konto fundacji Alberta i fundacji Charlene. 


Fundacja Księcia Alberta została utworzona w 2006 roku. Zajmuje się ochroną i edukacją na rzecz zrównoważonego rozwoju w skali globalnej. Przez piętnaście lat Fundacja wniosła znaczny wkład w blisko 700 projektów skoncentrowanych na trzech głównych obszarach: zmianach klimatu, bioróżnorodności i wody. 

Fundacja Księżnej Charlene została utworzona w 2012 roku. Księżna zawsze wierzyła w możliwość stworzenia świata, w którym dzieci będą dorastać w bezpiecznym środowisku i będą uczyć się od siebie wzajemnie. Wielokrotnie była świadkiem niszczycielskiej siły wody związanej z niedostatecznym przygotowaniem dzieci. Jej pływacka kariera uświadomiła jej o pozytywnych zmianach, jakie sport może wnieść w życie człowieka.  Tworząc swoją Fundację, Księżna chciała zapewnić dzieciom lepsze perspektywy, pokazać im jaka jest wartość sportu, nauczyć ich solidarności oraz pomóc w zapobieganiu utonięciom poprzez naukę pływania i zasad bezpieczeństwa w wodzie. Fundacja Charlene wspiera blisko 400 projektów na całym świecie.
Księżna Charlene, która nie mogła pojawić się na gali osobiście, skierowała do zaproszonych specjalną wiadomość: "Moja Fundacja i Fundacja Księcia Alberta II połączyły siły kilka lat temu, aby opracować szereg projektów ukierunkowanych na oczyszczanie naszego Morza Śródziemnego z tworzyw sztucznych, a w szerszej skali - na oczyszczanie oceanów. Nie mogłam dołączyć do Was dzisiejszego wieczoru, ale dziękuję wszystkim za wsparcie i hojność. Jestem mocno zdeterminowana, by wspierać te projekty, ponieważ wszyscy ponosimy ogromną odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń za stan Planety, który po nas odziedziczą."


Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Pałacu Książęcego w Monako. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Orlando Bloom (aktor), Lucas Bravo (aktor i model), Monica Bacardi (producentka filmowa), Victoria Silvstedt (modelka), Jon Kortajarena (aktor i model), Melanie Laurent (aktorka), Sara Faraj (aktorka i modelka) czy Julian Lennon (muzyk). 

Sharon Stone

Orlando Bloom

Pom Klementieff

Jon Kortajarena

Melanie Laurent

Gaspard Ulliel


W tym roku, z wiadomych powodów, na Gali zabrakło księżnej Charlene. Pomimo tego, oficjalnie ogłoszono, że księżna została wiceprzewodniczącą Monakijskiego Czerwonego Krzyża. Jest to instytucja, której książę Albert przewodniczy od 1982 roku i która ma ogromne znaczenie dla rodziny Grimaldi. 

Monakijski Czerwony Krzyż został założony przez księcia Ludwika II, pradziadka księcia Alberta, w marcu 1948 roku. Od tego czasu rozwija swoją działalność humanitarną, stawiając czoła wyzwaniom przed którymi stawia nas dzisiaj świat, od klęsk żywiołowych po konflikty.  

Zdjęcia: Facebook/Fondation Prince Albert II de Monaco

3 komentarze:

 1. Wow! Princess Caroline has a new haircut, unless it's just a trick of the eye. It looks good and her dress has very rich colors. Pauline looks like she is just wrapping material around her body!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ktoś jak nie księżna Monako powinien przewodniczyć Czerwonemu Krzyżowi? Rola jak najbardziej odpowiednia dla Charlene.
  Caroline jest uosobieniem elegancji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Karolina jak zwykle klasa czego brakuje Sharone Stone, która mogłaby zakryć swoje nienajmłodsze już ciało.
  Chłopak Pauline idealnie pasuje na czerwony dywan, widać że kocha kamery.
  Jak dla mnie zabrakło Tatiany i Beatrice.

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.