sobota, 8 maja 2021

Księżniczka Gabriella i książę Jacques debiutują podczas Monaco E-Prix + więcej

8 maja 2021 do Księstwa, po rocznej przerwie, powróciło Monaco E-Prix. Są to zawody podobne do najsłynniejszego na świecie Grand Prix Monaco, z tą różnicą, że zawodnicy ścigają się elektrycznymi samochodami. Trasa jest też znacznie skrócona, kompetycja trwa tylko jeden dzień. Pierwsza edycja miała miejsce w 2014 roku. Tegorocznym zwycięzcą został Portugalczyk- Antonio Felix de Costa. Drugie miejsce zajął Robin Frijns, a trzecie - Mitch Evans. 

Każdego roku gospodarzem konkursu jest książę Albert. Zazwyczaj towarzyszą mu członkowie najbliższej rodziny, w tym roku był to Pierre Casiraghi. Oprócz siostrzeńca, w finale po raz pierwszy uczestniczyli: księżniczka Gabriella i książę Jacques. Na miejscu pojawiła się też ich kuzynka - Kaia Wittstock, bratanica księżnej Charlene. 


Charlotte Casiraghi uczestniczyła w dwóch kolejnych spotkaniach zorganizowanych przez Dom Mody Chanel. W trakcie pierwszego z nich, wystąpiła na scenie z muzykiem Sebastienem Tellierem. Wykonali piosenkę Roche. Możecie jej posłuchać TUTAJ


Następnie odbyło się trzecie spotkanie z serii Rendez-vous litteraires rue Cambon. Tym razem miało miejsce w Les Baux-de-Provence, na południu Francji. Charlotte Casiraghi, Fanny Arama (historyk sztuki) i pisarka - Anne Berest przyglądały się postaci dziewcząt w literaturze, powołując się na twórczość Anne Wiazemsky. Alma Jodorowsky (aktorka i ambasadorka Chanel) otworzyła dyskusję czytając fragment Jeune Fille i Sagan 1954, autorstwa Wiazemsky. LINK LINK224 kwietnia książę Albert udał się na tor, na którym następnego dnia miało odbyć się Historyczne Grand Prix Monaco, polegające na konkurencji stu pasjonatów pilotujących samochody z lat dwudziestych. 25 kwietnia książę oglądał zawody.

27 kwietnia uczestniczył w meczu finałowym Eurocup, w którym AS Monaco grało przeciw UNICS Kazan.  


5 komentarzy:

 1. Nie spodziewałam się, że będziemy mogli oglądać dzieci od braci księżnej i to w pierwszym debiucie bliźniaków na wyścigach ;D
  Szkoda, że brakło Charlene...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno publicznie nie pojawiła się Charlene. W zasadzie w tym roku jest jeszcze o niej ciszej niż w poprzednich latach. Rozumiałam argument z wychowywaniem dzieci, ale w momencie, gdy nie pojawia się nawet z nimi publicznie, czuję, że coś jest nie tak.
  Bliźniaki bardzo szybko rosną i dojrzewają.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale Bliźniaki szybko rosną :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać, że Charlotte od nadmiaru kasy brakuje pomysłu na siebie i na to, co ma w życiu robić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat Charlotte od wielu lat zajmuje się filozofią, literaturą i sztuką. Dawno temu utworzyła Les Recontres Philosophiques de Monaco i na tym się skupia. Niedawno została ambasadorką i przedstawicielem prasowym Chanel, więc jej rola w prowadzeniu Rendez-vous litteraires Rue Cambon jest jak najbardziej uzasadniona. Rozmawia z gośćmi o tym, czym sama się interesuje i zajmuje od wielu lat. Wydaje mi się, że to bardzo ciekawa inicjatywa dla osób, które uwielbiają sztukę.

   Usuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.