czwartek, 15 października 2020

Nagroda Fundacji księcia Pierre'ea

13 października księżna Caroline i Charlotte Casiraghi pojawiły się Operze Wielkiej w Monako, by wziąć udział w ceremonii ogłoszenia zwycięzców nagrody Fundacji księcia Pierre'ea. 


Fundacja księcia Pierre'ea została założona 17 lutego 1966 roku przez księcia Rainiera III, który pragnął uhonorować swojego ojca - Pierre'ea de Polignac, mecenasa literatury i sztuki. Obecnie Fundacji przewodniczy księżna Caroline. W swojej pracy skupia się na promocji sztuki współczesnej. Co roku członkowie rady przyznają nagrody w trzech kategoriach: literackiej, muzycznej i artystycznej. Każdego roku wręczane są też "dodatkowe wyróżnienia", np. nagroda licealistów, którzy tworzą dodatkową radę i wybierają swojego faworyta; czy nagroda Towarzystwa Filozoficznego stworzonego przez Charlotte i nagroda Discovery.


W tym roku laureatami nagrody zostali: 

1. Christian Bobin (LITERATURA)

2. Salome Berlemont-Gilles (NAGRODA DICOVERY)

3. Mathieu Palain (NAGRODA LICEALISTÓW)

4. Helene Cixous (NAGRODA KSIĘSTWA  nadawana z Towarzystwem Filozoficznym)


12 października księżna Caroline wzięła udział w ostatnim spotkaniu Rady Fundacji.1 komentarz:

  1. W przypadku Charlotte sprawdza się powiedzenie, że klasy nie kupisz i daleko jej do matki. Mogłaby się ubrać elegancko, a nie w podomkę, w której może chodzić na co dzień. Brak tytułu nie zwalnia z elegancji.

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.