niedziela, 18 października 2020

Gabriella i Jacques na premierze, Monako pomaga ofiarom huraganu + więcej

Wczoraj wieczorem księżna Charlene, książę Jacques i księżniczka Gabriella wzięli udział w uroczystej premierze przedstawienia baletowego przygotowanego przez Les Balletes de Monte Carlo, która odbyła się w Forum Grimaldich w Monako. Wieczorem Char opublikowała nowe zdjęcie bliźniąt w wyjściowych strojach. 
Tydzień temu książę Albert odwiedził miejsca spustoszone przez huragan "Alex", który spowodował wielkie szkody we Francji i Włoszech. Książę, w towarzystwie monakijskiego ministra stanu, przybył do gmiRoquebillière i Saint Martin-Vesubia aby spotkać się z lokalnymi władzami i mieszkańcami. Ponadto, Albert zobowiązał się do pomocy logistycznej i materialnej powyższym regionom i ogłosił, że Monako przekaże im 4 miliony euro na odbudowę zniszczonych terenów. Co więcej, książę ogłosił gotowość do przyjmowania rannych w szpitalu w Monako i "wysłał" jednostki straży pożarnej i innych służb do Włoch i Francji.

"Powodzie spustoszyły wioski na wzgórzach, ale nie wybrzeże. Księstwo Monako zostało oszczędzone i przeznacza jeden milion na każdą z dolin Tinée, Vésubie i Roya. Ostatni milion trafia do Ventimiglia i włoskiej części Roya ”-mówi Pałac.

Alex spowodował ogromne straty m.in. we Włoszech i Francji. Wiele dróg i mostów zostało zmiecionych, rzeki w Alpach wystąpiły z brzegów niszcząc pobliskie domy. Co najmniej osiem osób zginęło, a kolejne 25 zaginęło. Inne wioski, głównie w okolicach Nicei (22 km od Monako) zostały spustoszone. Burmistrz miasta, Christian Estrosi, powiedział że jest to najgorszy huragan w okolicy od ponad stu lat. 

14 października książę Albert zainaugurował nową siedzibę Dyrekcji Urzędu Pracy.

facebook.com/palaisprincierdemonaco; instagram.com/hshprincesscharlene; dobrapogoda24.pl; instagram.com/lesballetesdemonaco; blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt/

1 komentarz:

  1. Takie małe Monako, a jaka wielka pomoc.
    Przeurocze zdjęcie bliźniaków. Ich więź jest niewiarygodna.

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.