sobota, 21 marca 2020

Pierre spełnił swoje marzenie z dzieciństwa

Jakiś czas temu poinformowano, że Pierre Casiraghi spełnił jedno ze swoich dziecięcych marzeń i został właścicielem zamku w Beauregard, w południowej Francji, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

hola.com

Pierre jako dziecko marzył o byciu rycerzem i mieszkaniu w zamku.  Obecnie, w wolnych chwilach bierze udział w rekonstrukcjach historycznych. Występuje w charakterystycznych dla epoki strojach i bierze udział w "walce", na przykład TUTAJ, w Monako.

Nieruchomość w Alpach Francuskich, którą kupił Casiraghi, została zbudowana w 1470 roku z kamieni, które pozostały z budowy Katedry we Florencji. W ostatnich miesiącach zamek został odnowiony. Pierre i Beatrice zamierzają traktować go jako drugą rezydencję. Ich domem cały czas jest Monako. 

Ciekawostką, która łączy Pierre'ea z tym miejscem jest to, że jego praprapraprababcia przyszła tu na świat. 

https://www.hola.com/

10 komentarzy:

 1. Ooo to super! Zupełnie jak ja (tzn. być rycerzem/księżniczką to nigdy nie była moja bajka, ale już zamieszkać w starym tajemniczym zamku to by było coś)!
  Zamierzasz zrobić może osobny post o tym zamku czy póki co nie masz takich planów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Zakup w sam raz dla członka rodziny książęcej: )

  OdpowiedzUsuń
 3. Zamek ładny, ale nie ma to jak fanaberie bogaczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nikomu nie ukradł tych pieniędzy, sam na siebie zarabia, więc niech wydaje na co chce. Na pewno niektóre domy innych członków rodzin królewskich są droższe niż to :D

   Usuń
  2. Czy ja wiem czy fanaberia? Wg mnie lepsza taka inwestycja w dziedzictwo Europy niż wydawanie kasy na imprezy, alkohol, narkotyki czy panienki.

   Usuń
 4. How cool! Now I want to see inside it!

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro ma już zamek to może być rycerzem! ;)

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.