niedziela, 11 sierpnia 2019

Książęce biografie- Pauline Ducruet


Pauline Grace Maguy Ducruet przyszła na świat 4 maja 1994 roku w Klinice Księżnej Grace w Monako. Jest drugim dzieckiem i pierwszą córką księżniczki Stephanie i Daniela Ducruet. 

Edukację rozpoczęła w szkole podstawowej w Auron, we Francji. W latach 2012-2015 uczęszczała do szkoły projektowania w Paryżu, a potem rozpoczęła kolejny kierunek dotyczący projektowania ubrań i mody. Mieszka w Nowym Jorku. Pauline przeskoczyła jedną klasę i dlatego też jest tylko rok "za" swoim bratem jeśli chodzi o naukę. Podobnie jak jej mama, pracowała w branży modowej, np. dla Vogue, czy Louis'a Vuitton. Jakiś czas temu uruchomiła własną markę ubrań- ALTER.Pauline podobnie jak inni członkowie rodziny, jest aktywnym sportowcem. W 2010 reprezentowała Monako na Mistrzostwach Świata Juniorów w Nurkowaniu w Niemczech. W lipcu tego samego roku wzięła udział w Mistrzostwach Europy w nurkowaniu, które odbyły się w Helsinkach, w Finlandii. W 2010 startowała na letnich Igrzyskach Olimpijskich w  Singapurze.Pierwsza praca Pauline polegała na szkoleniu słoni w cyrku Franco Knie. Pauline uczęszczała też na lekcje gimnastyki. Jej matka jest przecież prezesem Federacji Gimnastycznej.


Pauline została mianowana przewodniczącą jury Nowego Międzynarodowego Festiwalu dla Młodych Twórców w ramach Międzynarodowego Festiwalu Cyrkowego w Monako. 


Aktualnie Pauline mieszka w Nowym Jorku, w dzielnicy Greenwich Village. Jej życie składa się z nauki, odkrywania miasta, podróży i spędzania czasu z przyjaciółmi. Mówi, że codziennie rozmawia z mamą przez telefon, podobnie jak z rodzeństwem, a do tego dochodzi Snapchat.

"Mam moją codzienną rutynę, moje małe przyzwyczajenia, miejsca, które lubię: butiki, restauracje, czy sklepy. Uprawiam sporty, głównie boks, w małym klubie na obrzeżach. Istnieje wiele muzeów, wciąż pojawiają się nowe wystawy. Energia tego miejsca jest niesamowita. Czujesz się wolny. W tym momencie nie potrafię wyobrazić sobie życia nigdzie indziej."

Oczywiście miłość Pauline do Ameryki jest zakodowana w jej krwi. Jej babcia była amerykanką, ale choć nigdy się nie spotkały, jej wnuczka mówi, że mama wiele jej o niej opowiadała. 

"Gdy ją wspomina, to nie jako ikonę, czy aktorkę, tylko jako mamę. Opowiada o niej jako o osobie, która zaszczepiła w niej podstawowe wartości, szacunek do innych i tolerancję."


Pomimo tego, że Pauline mieszka w Nowym Jorku, Monako wciąż ma wyjątkowe miejsce w jej sercu. 

"Odejście pozwoliło mi zrozumieć, że Monako jest i na zawsze pozostanie moim domem, miejscem, w którym się wychowałam. Kraj, w którym się urodziłam jest moim gniazdem, moim domem, moim kokonem, miejscem, do którego przyjadę się naładować."


Pauline nie posiada tytułu książecego, jednak uczestniczy w ważnych dla Monako świętach, czy innych okazjach. Bierze udział w Święcie Narodowym, czy Festiwalu Cyrkowym w Monte Carlo.
1 komentarz:

  1. Uwielbiam dowiadywać się więcej o członkach Rodziny Królewskiej, ponieważ na co dzień nie mam na to czasu, a na blogu zawsze wszystko jest fajnie napisane :-)

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.