piątek, 16 sierpnia 2019

Albert z dziećmi w Chorwacji+ nowe zdjęcia ślubne!

Książę Albert został zauważony w Chorwacji! Towarzyszyli mu książę Jacques i księżniczka Gabriella. Rodzina przypłynęła tam statkiem Arience i przy okazji podróży zwiedziła kilka najbardziej charakterystycznych miejsc, m.in: Trogir- małe średniowieczne miasteczko, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, czy Skradin, a w nim Park Narodowy Krka, który słynie z pięknych wodospadów. 

https://www.hola.com/

https://www.hola.com/


https://www.hola.com/
https://blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt/
 *
W sieci pojawiło się dużo nowych zdjęć ze ślubu Louis'a i Marie. Marie zmieniła nazwisko, od teraz oficjalnie jest panią Ducruet ;)*
W środę Pierre wypłynął swoją łodzią Malizia II  w kierunku wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Na pokładzie jest również jego przyjaciel i członek załogi- Boris Hermann, a także szwedzka działaczka- szesnastoletnia Greta Thunberg. Zapewne część z Was kojarzy ją z tego przemówienia: KLIK. Pierre zobowiązał się do pomocy Grecie, która 23 września weźmie udział w szczycie ONZ, który będzie miał miejsce właśnie w USA. Casiraghi sam zadeklarował chęć pomocy. "Myślę, że ważne jest podnoszenie świadomości ludzi na temat problemów środowiskowych. Wpływa to na nas wszystkich na ziemi, a my w zespole Malizia jesteśmy dumni, że możemy wykonywać to zadanie"- powiedział- "Greta jest ambasadorką klimatu nie tylko dla dzisiejszego społeczeństwa, ale też dla przyszłych pokoleń. Powierzono jej misję przekonania polityków oraz innych ważnych osób i instytucji do przyjęcia odpowiedzialności za naszą planetę i ludzkość. Bardzo szanuję Grete, a ona jest na tyle odważna żeby z nami płynąć ." Grecie towarzyszy też jej tata- Svante Thunberg i szwedzki twórca filmów dokumentalnych- Nathan Grossman, który będzie dokumentować całą podróż przez Atlantyk. 

https://www.hola.com

https://www.hola.com

6 komentarzy:

 1. Ślub Louisa i Marie jest chyba najlepiej udokumentowanym ślubem w Monako, przynajmniej wśród wnuków Grace i Rainera. Teraz do wydania zostały nam tylko Pauline,Camilla i Alexandra.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Jacques i Gabrielle? :-) Oczywiście to bardziej daleka niż bliska przyszłość, ale to też wnuki Rainiera i Grace.

   Usuń
  2. jest jeszcze ich przyrodnie rodzeństwo ;) co prawda bez prawa do tronu, ale to jednak wnuki Rainiera i Grace.

   Usuń
  3. Te przyrodnie rodzeństwo to nic innego jak bękarty w rodzinie książęcej i nikt nawet nie będzie sobie nimi głowy zawracał.

   Usuń
 2. Piękne zdjęcia, szczęśliwa para.
  Wątpię, żeby któryś z polityków przejął się jakąś tam 16-latką, może zwrócą uwagę bardziej ze względu na obecność Pierre'a, ale nic poza tym/ Ci ludzie są zbyt skorumpowani, żeby sobie zawracać głowę zwykłymi ludźmi bez żadnych wpływów i ewentualnych korzyści dla nich samych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie, Greta jest bardzo znana i potrafi nieźle dołożyć politykom. Na pewno bardziej niż jakiś tam książę z malutkiego państewka.

   Usuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.