środa, 9 stycznia 2019

Fundacja księżnej Charlene

Fundacja księżnej Charlene powstała w 2012 roku. Księżna poczuła potrzebę pomocy i nauczania innych pływania i bezpieczeństwa wodnego.

"To było wiosną 2011 roku," mówi. "Razem z moim bratem, z którymi uwielbiam surfować, byłam w Maroko, dokładnie Agadir, raj dla miłośników surfowania. Tego dnia był bardzo silny prąd. Kiedy wracaliśmy z plaży, zobaczyliśmy dwa małe ciała zamknięte w plastikowych workach. Dwoje dzieci, sześć i cztery lata, utonęło. Jakie to smutne, do tego poczucie niesprawiedliwości: plaże przy hotelach są zawsze nadzorowane przez ratowników, ale kosztuje to, nikt nie przywiązuje się do ochrony życia ludzkiego, a tym bardziej dzieci. Dwa miesiące później, zupełnie inna sytuacja miała miejsce we Francji w ​​domu moich przyjaciół, odwiedzając ich zobaczyłam nowy basen w ogrodzie. Kilka tygodni później, dowiedziałam się, że ich dwuletnia wnuczka wpadła do wody i zmarła w ciągu kilku minut. Te tragedie rozpoczęły moją misję."


"Pasjonowanie się sportem jest prawdziwym przywilejem, ponieważ ta pasja kieruje cię ku szlachetnym wartościom. Sport może kogoś zmienić, uratować mu życie, wzmocnić jego pozycję i zaoferować mu specjalne przeznaczenie. Sport może mieć wpływ nie tylko na jednostkę, ale na cały naród. Wielu bardzo utalentowanych ludzi, mających potencjał, nie może pozwolić sobie na trenowanie. Tak więc dzisiaj, przekazywanie nowym generacjom sportowców wartości, którymi dzielę się z moim mężem, księciem Albertem II, stanie się moim priorytetem. Moja fundacja zamierza wspierać projekty podkreślające znaczenie i świadomość bezpieczeństwa w środowisku wodnym. Zbyt wiele dzieci umiera każdego roku z powodu utonięć. Nie umieją pływać, a to nauka pływania może uratować im życie i pomóc poczuć im się lepiej i bardziej komfortowo w wodzie. Moja fundacja skierowana jest do dzieci, które mogą stać się odpowiedzialnymi dorosłymi, jeśli tylko pokażemy im drogę przez wartości sportu i solidarności. Razem możemy pomóc tym młodym sportowcom osiągnąć sukces."- księżna Charlene


Fundacja księżnej działa bardzo prężnie już od sześciu lat. Oprócz organizowania lekcji pływania dla dzieci, Charlene uczy je pierwszej pomocy i świadomości w wodzie. Dwa lata temu księżna otworzyła filię swojej fundacji w Stanach Zjednoczonych. Ale to nie wszystko. Char chce rozwinąć swoją ideę na największy możliwy obszar. Aktywnie pomaga dzieciom w Afryce. Rok temu księżna zainaugurowała Riviera Water Bike Challenge, które wtedy zbierało fundusze na budowę Centrum Wodnego w Burkina Faso. Tegoroczne zawody zasiliły konto Fundacji i mają pomóc kolejnym potrzebującym. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.