środa, 5 grudnia 2018

Rodzina książęca i sport


Księżna Caroline od zawsze uwielbiała jazdę konną, sporty zimowe, pływanie i inne sporty wodne oraz taniec. Uczęszczała na lekcje baletu.


Ogromną pasją Charlotte Casiraghi jest jazda konna. W latach 2001-2004 była członkinią drużyny Marionnaud Marcela Roziera, brała udział w zawodach. Później, po 4,5 letniej przerwie znów rozpoczęła treningi. To właśnie w Monako osiągnęła najwyższy wynik w swojej karierze. Charlotte jest też ambasadorką Gucci dla jeździectwa. W 2014 roku wspólnie z przyjaciółką wygrały pokazowy konkurs jeździecki Longines Pro-Am Cup. W grudniu tego samego roku, Charlotte wzięła udział w pokazowym turnieju Gucci Paris Masters. W czerwcu 2015 podczas treningu do zawodów w Saint Tropez spadła z konia i doznała urazu pleców. 


Pierre Casiraghi zawsze był wielkim miłośnikiem sportu. Próbował dyscyplin o największej dawce adrenaliny, od skoków ze spadochronem po wyścigi samochodowe. W ostatnich latach pochłonęło go żeglarstwo, które praktykuje już na profesjonalnym poziomie. Należy do Team Malizia.


Księżniczka Alexandra uczęszczała do szkoły sportowej w Annecy. Gra w tenisa, pływa, najbardziej aktywna jest w łyżwiarstwie figurowym. 27 lutego 2010 wywalczyła srebrny medal w czasie Mistrzostw Monako w Łyżwiarstwie Figurowym. Wynik ten powtórzyła w tych zawodach rok później. 2 kwietnia 2011 zajęła 27. miejsce w Coupe d’Avignon, a 3 maja 12. podczas pokazowych zmagań w Cannes. W marcu 2012 zdobyła złoty medal Mistrzostw Monako w Łyżwiarstwie Figurowym. W styczniu 2015 reprezentowała swój kraj na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Dornbirn. 


Książę Albert już od najmłodszych lat był namawiany do uprawiania sportów. Należały do nich: biegi przełajowe, rzut oszczepem, piłka ręczna, judo, pływanie, tennis, wioślarstwo, żeglarstwo, narciarstwo, squash i szermierka. Brał też udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (pięciokrotnie), jako bobsleista. Księżna Grace bardzo dbała o to, aby jej dzieci dużo ćwiczyły i bardzo ich pilnowała, a także uczyła. Obecnie książę działa w szeregu organizacji sportowych.


O księżnej Charlene wiemy zdecydowanie najwięcej. Jest byłą pływaczką olimpijską, laureatką wielu nagród i wyróżnień. Oprócz tej dyscypliny, księżna jeździ na rowerze wodnym, dużo biega i ćwiczy. Kiedy była młodsza, nazywano ją Syrenką i Złotą Rybką.


Księżniczka Stephanie trenowała balet, ale nie dawała sobie rady i postanowiła zrezygnować aby zająć się pływaniem i gimnastyką. Bardzo to lubiła, a przez jakiś czas trenowała we francuskiej reprezentacji. Niestety z powodu wzrostu, i z tymi dyscyplinami musiała się pożegnać.


Jej córka, Pauline Ducruet, również aktywnie działała w sferze sportowej. W 2010 reprezentowała Monako na Mistrzostwach Świata Juniorów w Nurkowaniu w Niemczech. W lipcu tego samego roku wzięła udział w Mistrzostwach Europy w nurkowaniu, które odbyły się w Helsinkach, w Finlandii. W 2010 startowała na letnich Igrzyskach Olimpijskich w  Singapurze. Pauline uczęszczała też na lekcje gimnastyki.

3 komentarze:

  1. Rodzina sportowców można rzec ciekawe jakie zainteresowania będą w przyszłości wykazywać bliźniaki

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie dość,że sportowo,to jeszcze wyczynowo.

    OdpowiedzUsuń
  3. Powinni spróbować czegoś bardziej ekstremalnego! Czy nie mogą? :>

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.