czwartek, 8 listopada 2018

Kiedy ślub Louis'a i Marie?+ więcej

Jakiś czas temu Louis i Marie udzielili wywiadu magazynowi Point de Vue...


Para zdradziła, że wezmą ślub w monakijskiej Katedrze św. Mikołaja. Ceremonia ma się odbyć latem 2019 roku. Louis i Marie zaręczyli się w lutym.

Fragmenty wywiadu:
(o pierwszym spotkaniu)

Louis: "Po raz pierwszy zobaczyłem Marie w klubie nocnym w Cannes. Patrzyłem na nią i myślałem, że jest piękna. Wtedy jeszcze mnie nie zauważyła, ale studiowaliśmy razem."

Marie: "Zajęcia się zaczęły i im więcej czasu minęło, tym bardziej czułam się 'obserwowana'. Kiedy ujrzałam Louis'a, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Jako że oboje jesteśmy nieśmiali, zajęło nam trochę czasu głębsze poznanie siebie nawzajem. Cała szkoła wiedziała, że ja chciałam być z nim i on chciał być ze mną, ale sześć miesięcy zajęło nam, dopóki staliśmy się parą."

(Louis o powiedzeniu mamie i siostrom o zaręczynach)

"Była (Stephanie) bardzo szczęśliwa i wzruszona. Popłakała się, jak moje siostry. Potem mnie przytuliły. Mama i Pauline poszły ze mną kupić pierścionek dla Marie, a kiedy byliśmy w sklepie jubilerskim, znowu się popłakały."

(Louis o powiedzeniu o ślubie tacie)

"Zapytał mnie, czy jestem pewny, że chcę wziąć ślub, że będę zadowolony z tego małżeństwa, ale kiedy to mówił, był bardzo wzruszony. Tata jest moim bohaterem i bardzo na nim polegam, Marie może to potwierdzić. Teraz jesteśmy wspólnikami w firmie, którą zarządza, zajmującą się renowacją budynków."

(Louis o relacji z mamą, księżniczką Stephanie)

"Jesteśmy bardzo blisko- bardzo się kochamy i dużo przytulamy. Wie, że będę ją wspierał we wszystkim, co zrobi. Wie, że za każdym razem, kiedy będzie mnie potrzebować, będę przy niej."

(o oświadczynach)

Louis: "Bardzo chciałem, żeby ten moment był perfekcyjny i wyjątkowy. Moje serce biło bardzo szybko. Kiedy uklęknąłem na kolano, Marie była tak zaskoczona, że cofnęła się o kilka kroków. Powiedziałem jej 'nie odchodź'. Jej głos się trząsł, słyszałem jak ledwie powiedziała 'tak', ale nie byłem pewien, czy zrozumiałem".

Marie: "Kiedy przyjechałam na plażę, czułam coś niezwykłego. To miejsce było tak piękne, że powiedziałam nawet do Louis'a: 'co to będzie za dzień, kiedy mi się oświadczysz!", a wtedy on uklęknął na kolano i mi się oświadczył! Byłam taka zaskoczona, nie pamiętam nawet, czy powiedziałam 'tak', bo się popłakałam."

Louis dodał też, że chciał oświadczyć się Marie w wyjątkowym dla nich miejscu. Zrobił to w Wietnamie, w którym urodziła się mama dziewczyny. Przed zaręczynami, Ducruet poprosił braci Marie o błogosławieństwo, ponieważ jej tata już nie żyje.

*

Wygląda na to, że imię Balthazar możemy na stałe wpisać w poczet imion członków monakijskiej rodziny książęcej. Przy okazji niedawnych narodzin synka Charlotte i Dimitriego, Paris Match przypomniał komentarz mamy Rassama, Carole Boquet, dotyczący ciąży przyszłej synowej:

"Napełnia mnie to ogromną radością, ponieważ uwielbiam być otoczona przez dzieci. Cokolwiek robię, zawsze znajdę dla nich czas. Zabawne jest to, że mam w swoim życiu dwie Charlotte, ponieważ jest to też imię żony Louis'a (drugiego syna). Księżna Caroline to ktoś, kogo bardzo kocham, szanuję i podziwiam. Ktoś, z kim uwielbiam rozmawiać i dzielić się życiowymi chwilami, ktoś, kim nigdy się nie nudzę."
*
W najnowszym numerze iHola! znajdują się zdjęcia Charlotte, Dimitriego i ich synka ze spaceru. Na razie nie są dostępne nigdzie indziej, więc jeśli macie dostęp do magazynu, to zachęcam :)

3 komentarze:

 1. O mamo Balthazar!
  Louis i Marie wydają się bardzo fajni i zrównoważeni. Życzę im dużo szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 2. A jednak niestety.Rodzice nie powinni nadawać swoim dzieciom imion,które będą ich krzywdzić w przedszkolu...
  Zapowiada się bardziej huczny ślub,skoro w katedrze,czy znów będzie potajemny i prywatny?

  OdpowiedzUsuń
 3. Może w Monako nie brzmi tak dziwnie jak w Polsce?

  OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.