środa, 4 lipca 2018

Fight AIDS Monaco

Fight AIDS Monaco to stowarzyszenie walczące z AIDS, propaguje informacje, zapobiega chorobie i wspiera osoby, które się z nią zmagają. Jego przewodniczącą jest księżniczka Stephanie. 

Oto działania, które realizuje stowarzyszenie:

* Wspieranie osób żyjących z wirusem HIV- Ponad sto osób z Monako i okolicznych miejscowości bierze udział w działaniach oferowanych przez FAM. Są to różnorakie zajęcia: joga, tańce, a nawet zajęcia informatyczne. Wsparcie odnosi się także do sfery finansowej. Podczas gali Fight Aids Monaco zbierane są fundusze, które później wykorzystuje się do jej celów. 

newsmyroyals.com

*Zapobieganie- Fight Aids Monaco organizuje publiczne sesje informacyjne i spotkania w szkołach i na uniwersytetach. Tworzy też programy czy audycje radiowe. Na spotkaniach można zrobić testy na obecność wirusa w organizmie. 

Facebook

*Pozyskiwanie funduszy- Tak jak wcześniej pisałam, różnego rodzaju gale pozwalają na zebranie potrzebnych funduszy. Oprócz tego, rząd Monako przyznaje FAM specjalne dotacje. Mimo tego, stowarzyszenie otrzymuje najwięcej środków od osób prywatnych. Pomocy udziela też Ladies Lunch, któremu patronuje księżna Charlene. 

*Współpraca międzynarodowa- Stowarzyszenie działa nie tylko na terenie Monako, ale współpracuje też z innymi krajami i wspiera je. Dzięki zebranym środkom udało się na południu Francji zbudować Dom Życia, w którym czas mogą spędzać chorzy. Oprócz tego, stowarzyszenie zorganizowało już dwie misje międzynarodowe: jedną na Madagaskarze, a drugą w Burundii. 

Facebook

1 komentarz:

  1. Stephanie oddaje się pracy dlaczego tej fundacji i widać,że to jest dla niej swoista misja,a nie tylko królewski patronat.

    OdpowiedzUsuń

Dodając komentarz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych, które w nim zawarłeś. Dane przetwarzane są wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celach statystycznych.